توجه! این آموزش مربوط به هاستینگ بک آپ با کنترل پنل دایرکت ادمین است.

هاست بکاپ :
سرویس های هاست بکاپ جهت استفاده کاربرانی ایجاد شده اند که نیاز به نگهداری یک نسخه امن و مطمئن از اطلاعات خود روی یک سرور مجزا را دارند.
در این نوع از هاستینگ که دارای حجم دیسک بالایی میباشد کاربران میتوانند چنانچه در هر فضا و شرکت میزبانی اطلاعاتی داشته باشند یک نسخه از اطلاعات خود را با توجه به دسترسی شل که در هاست بکاپ به آنها داده می‌شود، روی هاست بک آپ ذخیره نمایند و به این ترتیب در صورتی که برای اطلاعات آنها هر اتفاقی بیافتد از وجود یک نسخه پشتیبان روی سرور دیگر اطمینان خاطر داشته باشند.
همچنین مالکان سرویس هاست بکاپ میتوانند اکانت های اف تی پی (FTP) ایجاد کنند و دسترسی هر اکانت ftp را به مشتری یا کاربران خود جهت آپلود یا دانلود فایل های ذخیره شده، بدهند.
در این سرویس ها کاربران حتی میتوانند بکاپ اطلاعات سیستم شخصی خود شامل هرگونه فایل، تصویر، ویدئو و … را نیز قرار دهند و در زمان لازم از آن استفاده کنند. مثلا زمانی که برای سیستم آنها مشکلی ایجاد میشود و یا در مکانی باشند که به سیستم خود دسترسی ندارند ولی به اینترنت دسترسی دارند میتوانند از اطلاعات خود استفاده کنند.

نحوه ایجاد اکانت FTP
وارد کنترل پنل هاستینگ خود شوید.
برای انجام این کار در صفحه اصلی کنترل پنل روی آیکن "FTP Management" کلیک کنید.

 

 

پیش فرض اصلی اکانت اف تی پی - Default FTP Account
پیش فرض اصلی FTP اکانت و اکانت کنترل پنل هاستینگ نام لاگین و رمز عبور یکسانی دارند. پیش فرض اصلی FTP اکانت را نمی توان حذف کرد ولی می توانید رمز عبوری متفاوت با رمز عبور کنترل پنل برای آن انتخاب کنید.
ساخت اکانت جدید:
بر روی لینک "Create FTP account" مانند تصویر کلیک کنید:

 

صفحه ای مانند زیر مشاهده خواهید کرد :

 ابتدا برای FTP یک نام کاربری انتخاب کنید. حال یک رمز عبور وارد کنید. دقت داشته باشید از رمز عبور های امن و سخت استفاده کنید، جهت ایجاد رمز عبور های مطمئن میتوانید از نرم افزار KeePass استفاده کنید.
درنهایت یکی از سطوح دسترسی به اکانت FTP که به شرح زیر است را انتخاب کنید:
دامنه: از این طریق به دایرکتوری های public_html, private_html, mail, domains و backup دسترسی پیدا می کنید .
FTP: از این طریق فقط می توانید به دیرکتوری public_ftp دسترسی یابید.
کاربر یا User: از این طریق فقط می توانید به public_html/username/ دسترسی یابید. مثلا در مثال بالا اگر این گزینه انتخاب می شد، کاربر ftp فقط به public_html/gary/ یا http://www.sitehelp.ir/gary/ دسترسی داشت.
( اگر ساب دومینی به این نام gary.sitehelp.ir نیز وجود داشت کاربر FTP به آن نیز دسترسی می یافت.)
در نهایت روی "Create" کلیک کنید.